برچسب ها: 

نمایش 2 پاسخ رشته ها
 • نویسنده
  نوشته‌ها
  • #8190
   سعید عظیمی نژادسعید عظیمی نژاد
   مشارکت کننده
   Up
   3
   Down
   ::

   سلام استاد عزیز امیدارم حالت خوب و سال خوبی داشته باشی یه سوال در خصوص خطای درجه در نئوویو میخواستم بپرسم ممنون میشم جوابمو بدی :
   داشتیم که موج درجه کوچکیتر نباید از موج الگوی درجه بزرگتر زمان و قیمتی بیشتر صرف کنه وگرنه خطای درجه بوجود میاد
   حالا اگه موج الگوی درجه کوچیکتر زمان کمتری نسبت به بزرگتر صرف کنه ولی قیمتی بیش‌تراز درجه بزرگتر باشه( یعننی فقط یکی نقض شده باشه)
   آیا بازم مشکل درجه بوجود میاد؟

  • #8193
   Up
   0
   Down
   ::

   وقت بخیر و همچنین شما ، همانطور که می دانید درجه مفهومی نسبی هست در موج شماری جدای از بررسی قیمت ، زمان ، پیچیدگی و ساختار، چشم شما نیز باید به نمودار عادت کند. معمولا اگر حداقل دو شرط از شرایط نامبرده مثلا قیمت و زمان در امواج و الگو ها ی موجی متناسب باشند می توانید آن ها را هم درجه بخوانید. ولی در برخی از قسمت های نمودار که مقداری مبهم است باید مارکت را با ذهنیت فرکتالی و نه دید خطی تحلیل کنید. مثلا اگر مثلث انقباضی تناوب معکوسی مشاهده کردید که موج a از نظر قیمتی بسیار بزرگتر از سایر امواج شده است باید به این مسئله شک کنید که احتمالا الگو در آینده ممکن است توسعه پیدا کند و تفسیر شما غلط باشد ( یا اینکه موج a از نقطه ای بالاتر یا پایینتر آغاز شود و در قطعه قبلی با یک ترکیبی مواجه شویم). همچنین این مشکل معمولا در قطعه انتهایی الگو ها از منظر قیمتی پیش می آید ، مثلا اگر مشاهده کردید که موج e از مثلث انبساطی بیش از 161.8% از محدوده احاطه شده توسط شاخه های قبلی در حال پیشروی می باشد احتمال غلط بودن تفسیر شما بالا میرود.

  • #8194
   Up
   1
   Down
   ::

   برای مثال به تصویر ضمیمه شده توجه بفرمایید ، نمودار الصاق شده مرتبط به سهام غگل می باشد در شاخه اول ریزش با نادیده گرفتن ابعاد قیمتی ،تناسبات دچار مشکل شده است و اگر قسمت فعلی نمودار که در کادر مشخص شده را نادیده بگیریم در آن زمان تحلیلگر با بی توجهی به تناسبات قیمتی در خصوص شاخه اول میتوانست تفسیر نادرستی در خصوص مسیر آینده بازار داشته باشد که البته همینطور هم بود و اکثرا دچار مشکل شدند! به تناسبات دقت کنید ، احتمالا خطای تحلیلگر در مبحث درجه بسیار بالا می باشد!
   https://s6.uupload.ir/files/مثال_درجه_j44.png

نمایش 2 پاسخ رشته ها
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.